Bir Cocuk Yetistirmek PDF Books

Download Bir Cocuk Yetistirmek PDF books. Access full book title Stresli Bir D Nyada Mutlu Cocuk Yetistirmek by Ahmet Yildiz, the book also available in format PDF, EPUB, and Mobi Format, to read online books or download Bir Cocuk Yetistirmek full books, Click Get Books for free access, and save it on your Kindle device, PC, phones or tablets.

Stresli Bir D Nyada Mutlu Cocuk Yetistirmek

Bir Cocuk Yetistirmek
Author: Ahmet Yildiz
Publisher:
ISBN: 9786051719764
Size: 54.75 MB
Format: PDF
View: 1823
Get Books


Stresli Bir Dünyada Mutlu Cocuk Yetistirmek
Language: un
Pages: 200
Authors: Ahmet Yildiz
Categories:
Type: BOOK - Published: 2019-04 - Publisher:
Books about Stresli Bir Dünyada Mutlu Cocuk Yetistirmek
Daha Zeki Bir Cocuk Yetistirmek
Language: un
Pages: 368
Authors: David Perlmutter
Categories:
Type: BOOK - Published: 2019-04 - Publisher:
Books about Daha Zeki Bir Cocuk Yetistirmek
BİR ÇOCUK YETİŞTİRMEK
Language: tr
Pages: 328
Authors: Christine Gross-Loh
Categories: Self-Help
Type: BOOK - Published: - Publisher: KURALDIŞI YAYINCILIK EĞİTİM DANIŞMANLIK LTD ŞTİ
BİR ÇOCUK YETİŞTİRMEK Nasıl bir ebeveyn olduğumuz (veya çocuğumuzun nasıl bir çocuk olduğu) nasıl bir insan olduğumuzu belirliyor. Bunun bilincinde olan ebeveynlerin kendilerini yargılamalarına ve sonuçta yetersiz hissetmelerine şaşmamak gerek. Çocuklar, kişisel ihtiyaçları acilen karşılanması gereken bireylerden ziyade, bir topluluğun parçası olarak görüldüğünde, kendini daha mutlu, daha güvende ve oraya ait hissediyor. Siz çocuğunuzu nasıl yetiştirdiğinizi, ona ne hissettirdiğinizi gerçekten biliyor musunuz? Dört çocuk annesi Christine Gross-Loh, ABD’den Güney Kore’ye, Japonya’dan Çin’e, Almanya’dan Finlandiya’ya, Fransa’dan Yunanistan, İtalya ve Türkiye’ye kadar dünyanın birçok ülkesinden aktardığı deneyimler ve dersler ışığında “iyi ebeveyn” kimdir, ne yapar, nasıl yapar gibi sorulara yanıt arıyor. Kültür (toplumun bekledikleri) ile biyoloji (çocukların başarılı olma potansiyeli) arasında başka ülkelerin deneyimlerinin bilinmesinde sayısız yarar var. Neyi, neden yaptığımızı görmenin en aydınlatıcı ve alçakgönüllü yolu kendimize başka bir kültürün gözlerinden bakmaktır. Bu kitap çeşitli ülkelerdeki ebeveynlerin ne yaptığına bakıyor. Ve güçlü, yaratıcı, mutlu, huzurlu ve yeterli çocuklar yetiştirme konusunda ortak bilgeliğimizin hepimize neler öğretebileceğini anlamak için tüm dünyadaki ebeveynlik yöntemlerini inceliyor.
Yüksek EQ'lu bir çocuk yetiştirmek
Language: un
Pages: 295
Authors: Lawrence E. Shapiro
Categories: Child rearing
Type: BOOK - Published: 2000 - Publisher:
Books about Yüksek EQ'lu bir çocuk yetiştirmek
Dahi çocuk yetiştirmek
Language: un
Pages: 200
Authors: Erdinç Güllü
Categories: Boys
Type: BOOK - Published: 2011 - Publisher:
Books about Dahi çocuk yetiştirmek
Hayırlı Çocuk Yetiştirmek
Language: tr
Pages: 208
Authors: Hakan Üzüm
Categories: Psychology
Type: BOOK - Published: 2015-12-22 - Publisher: Mevsimler Kitap
Çoktandır unuttuğumuz veya unutulmaya yüz tutmuş bir kavram “hayırlı evlat”.İşte yazar Hakan ÜZÜM bu kavramı,değeri yeniden gündeme getiriyor.Bu kitap ,hızla hayatımızı yönlendirmeye başlayan yazılı ve görsel medyaya rağmen bazı şeyleri tekrar hatırlatıyor bizlere.Helal lokma ile çocuk yetiştirmenin faziletini,çocuk üzerindeki etkilerini,Hz.Peygamber’in çocuk yetiştirmede takip ettiği metodları,bu konuda ki hadisi şerifleri ayrıntılı ve herkesin anlayabileceği bir dille anlatıyor yazar.Ve bununla da yetinmeyerek modern psikolojinin tesbitlerine de yer veriyor bu kitap. Özetle söylemek gerekirse çocuğunun iki dünya saadetini,mutluluğunu düşünen her anne babanın okuması ve uygulaması gereken kriterler,esasları bir araya getiren bu kitabın bütün anne babaların başucunda olması gereken bir kaynak olacağına inanıyoruz.
Kitap Okuyan Cocuk Yetistirmek
Language: un
Pages: 288
Authors: Megan Daley
Categories: Psychology
Type: BOOK - Published: 2020-09 - Publisher:
Books about Kitap Okuyan Cocuk Yetistirmek
Kendini seven çocuk yetiştirmek
Language: un
Pages:
Authors: Gülçin Karadeniz
Categories: Child development
Type: BOOK - Published: 2020 - Publisher:
Books about Kendini seven çocuk yetiştirmek
Özgür Ruhlu Cocuklar Yetistirmek
Language: un
Pages: 176
Authors: Ümit Akcakaya
Categories: Child development
Type: BOOK - Published: 2020-09 - Publisher:
Books about Özgür Ruhlu Cocuklar Yetistirmek
MARKA ÇOCUK YETİŞTİRMEK
Language: un
Pages: 175
Authors: ERDEM KARAGÖZ
Categories: Social Science
Type: BOOK - Published: 2020-01-31 - Publisher: KANON KİTAP
Her ailenin soyadı kendi markasıdır ve her aile, kendi değerleri çerçevesinde, bu değerleri temsil eden markalar yetiştirir. Bu değerler, bir yandan toplumsal yapının işlevsel olarak devamlılığını sağlarken, diğer yandan markanın taşıyıcısı olan çocuğun yaşamı üzerinde derin izler bırakır. Bireylerin karakter gelişiminin en önemli safhası 2-10 yaş arasındaki çocukluk dönemidir ve bu dönem hem çocuğun bireysel gelişimi için hem de gelecekte çocuktan beklenen toplumsal özellikler bakımından olgun bir birey yetiştirmek için en dikkatli olunması gereken yaş aralığıdır. Erdem Karagöz de işte bu yaş aralığına odaklanıyor ve çocuklarla iletişim kurmanın püf noktalarından, önderlik ve rehberlik etmenin inceliklerine, bir yandan çocukla arkadaşlık ederken diğer yandan çocuk için otorite olmanın ayrımlarına dair somut fikir ve örneklerle radikal çözümler öneriyor. Bu kitap affetmekten kural koymaya, özgüven geliştirme çalışmalarından odaklanma sorunlarına ve ödül-ceza sisteminin ötesine geçen otorite çalışmalarına kadar geniş bir alanda hazırlanmış bir ebeveyn rehberidir.