Canakkale Destaninin 50 PDF Books

Download Canakkale Destaninin 50 PDF books. Access full book title Anakkale Destan N N 50 Y L by Naşit Hakkı Uluğ, the book also available in format PDF, EPUB, and Mobi Format, to read online books or download Canakkale Destaninin 50 full books, Click Get Books for free access, and save it on your Kindle device, PC, phones or tablets.

Anakkale Destan N N 50 Y L

Canakkale Destaninin 50
Author: Naşit Hakkı Uluğ
Publisher:
ISBN:
Size: 14.19 MB
Format: PDF, ePub, Docs
View: 2528
Get Books


Çanakkale destanının 50. yılı
Language: tr
Pages: 215
Authors: Naşit Hakkı Uluğ
Categories: Turkey
Type: BOOK - Published: 1966 - Publisher:
Books about Çanakkale destanının 50. yılı
The Dardanelles Campaign, 1915
Language: en
Pages: 163
Authors: Naşit Hakkı Uluğ
Categories: History
Type: BOOK - Published: 1997 - Publisher: Greenwood Publishing Group
Provides a guide to the literature on the Dardanelles Campaign, including the Gallipoli invasion.
Çanakkale destaninin 50
Language: un
Pages: 215
Authors: Naşit Hakki Uluǧ
Categories: World War, 1914-1918
Type: BOOK - Published: 1965* - Publisher:
Books about Çanakkale destaninin 50
Bir Ulu Destan Çanakkale 1915
Language: tr
Pages:
Authors: Mehmet Işık
Categories: Juvenile Fiction
Type: BOOK - Published: - Publisher: YEDİVEREN YAYINLARI
Yıl 1915… Yer Çanakkale… Bu sene onlarca okul mezun veremeyecek!.. Bu sene binlerce evlat kara toprakla buluşacak!.. Ve bu sene bastığınız yer toprak değil, vatan kalbi olacak!.. Türkün fedakârlığı ve sarsılmaz inancı bu cephede bir vatan yarattı. "Türkler, Çanakkale'yi zorlayan çağının en ileri tekniğine sahip güçler karşısına âdeta bir kale gibi dikilmişlerdir." Churchill "Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur." M. Kemal Atatürk "Çanakkale müdafaası, üç mucizeler muharebesidir: Hâli kurtardı; maziye hamaset ve azametini iade etti; vatanımızı bir vatanı ebedî yaptı." Sami Paşazade Sezai "Çanakkale Savaşları, modern savaş tarihinde birleşik kara ve deniz savaşların başlangıcı ve ilk örneğidir." Japon Prof. Dr. Em. Krg. Hideo Miki
Türk sefer ve zaferleri bibliyografyası (izahlı).
Language: tr
Pages: 234
Authors: İsmet Binark
Categories: Turkey
Type: BOOK - Published: 1969 - Publisher:
Books about Türk sefer ve zaferleri bibliyografyası (izahlı).
Çanakkale Destanı
Language: tr
Pages: 209
Authors: İbrahim Sarı
Categories: Religion
Type: BOOK - Published: 2016-12-06 - Publisher: noktaekitap
Burası, toprağın her zerresinin kan ile yıkandığı kutsal topraklar, Çanakkale. Yıkılan bir imparatorlukla birlikte tüm ümitlerini kaybetmiş Anadolu halkının yeniden dirilişi, canı pahasına yurdun işgalden kurtuluşu yaşanmış ve sonra halkın egemenliği ile çağdaş, uygar ve yepyeni bir devlet adeta bir şimşek hızı ile yaratılmış ve millete teslim edilmiştir. Bugünkü dünyada bile yakın ve uzak komşularımızdaki millet hakimiyeti (!) kavramını, eğitim, öğretim, sanat, siyaset ve akla gelen her türlü durumu Türkiye ile karşılaştırmak bile çok zordur. Edirne'den, Kars' tan, Rize'den, Van'dan İzmir' den Diyarbakır'dan Bolu'dan, Adana'dan Şırnak'tan bu vatan için kan göllerinin üzerinde şehit olurken kan kardeşi olmuş tüm Anadolu insanının torunları birbirinden değerli Çanakkale gençlerinin duyguları bu kitapda biraraya geldi. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolu, bugünkü Türkiye'yi anlayabilmek için, Çanakkale Savaşları'nı iyi bilmek, anlamak gerek... Çanakkale 1915'i tam anlamak için... O havayi teneffüs etmek gerek... Kısacası Çanakkale'yı,Gelibolu'yu görmek gerek... 253 bin askerimizin vatan toprağını korumak adına seve seve ölüme gittiği Gelibolu Yarımadası'nı görmeden, bugünkü Türkiye'yi anlamak da zor, Kurtuluş Savaşı'nı ve Türk Aydınlanma Devrimi'ni anlamak da... Çanakkale’yı, bölgedeki deniz ve kara savaşlarını ve bugünkü anıtları anlatan bu rehber kitap gelecek nesillere armağan olsun.
Çanakkale Bir Vatan Destanı
Language: tr
Pages:
Authors: Harun Kırkıl
Categories: Religion
Type: BOOK - Published: - Publisher: ERKAM YAYIN SAN. A.Ş.
Books about Çanakkale Bir Vatan Destanı
Bir Çanakkale Destanı Şehadetname
Language: tr
Pages: 412
Authors: Halide ALPTEKİN
Categories: Religion
Type: BOOK - Published: 2014-01-30 - Publisher: Işık Yayıncılık Ticaret
Bir Çanakkale Destanı Şehadetname Osmanlılarda hem diploma hem de şehitlik belgesi manasına gelen Şehadetname Çanakkale'ye giden İstanbul Erkek Lisesi talebelerinin başından geçenleri anlatıyor.Roman, 1915'te okullarını bırakarak gittikleri cephede destan yazan gençlerin destanını gözler önüne seriyor. Romanda, sadece cephede değil cephe gerisinde yaşananlara da yer veriliyor. Tarihi romanlarda ağırlıklı olarak savaşlardan ve erkeklerin yaptığı işlerden bahsedilmesine karşın Halide Alptekin, bir kadın gözüyle savaşı sorguluyor. Kitapta Cevad Paşa ile boğazın tabyalarını geziyorsunuz, Seyyid Onbaşı ile birlikte kaldırıyorsunuz 275 kiloluk mermiyi. Kendinizi kâh Boğaz'da Nusrat Mayın Gemisi'nde buluyorsunuz, kâh Mecidiye Tabyası'nda askerlerin yanında. Kâh Anafartalar'da Mustafa Kemal'in yanında oluyorsunuz kâh İstanbul'da Gülhane Hastanesi'nde. Eyüp Sultan'da dua ediyorsunuz. Esir alınan Müstecib Onbaşı Denizaltısı'nı geziyorsunuz.
Yakın çağda Kahramanmaraş
Language: tr
Pages: 418
Authors: Ahmet Eyicil
Categories: Armenians
Type: BOOK - Published: 2009 - Publisher:
Books about Yakın çağda Kahramanmaraş
Çanakkale destanı
Language: tr
Pages: 95
Authors: Fazıl Hüsnü Dağlarca
Categories: World War, 1914-1918
Type: BOOK - Published: 1965 - Publisher:
Books about Çanakkale destanı