Cocuk Yetistirme Ahlaki PDF Books

Download Cocuk Yetistirme Ahlaki PDF books. Access full book title Cocuk Yetistirme Ahlaki by Muhammed Emin Yildirim, the book also available in format PDF, EPUB, and Mobi Format, to read online books or download Cocuk Yetistirme Ahlaki full books, Click Get Books for free access, and save it on your Kindle device, PC, phones or tablets.

Cocuk Yetistirme Ahlaki

Cocuk Yetistirme Ahlaki
Author: Muhammed Emin Yildirim
Publisher:
ISBN: 9786057689719
Size: 76.69 MB
Format: PDF, ePub, Mobi
View: 2987
Get Books


Çocuk Yetiştirme Ahlakı
Language: tr
Pages: 208
Authors: Muhammed Emin Yıldırım
Categories: Religion
Type: BOOK - Published: 2020-04-12 - Publisher: SIYER BASIM YAYIN DAGITIM SAN. VE TIC. LTD. STI.
Çocuk, varlığıyla büyük bir nimettir ve bir nimet ne kadar değerliyse o derece ağır bir külfete sahiptir. Bundan dolayı başta peygamberler ve sahâbe nesli olmak üzere tüm insanlık, çocuk meselesinde çok ağır imtihanlara tabi tutulmuşlardır. Çocuk, yokluğuyla da ağır bir imtihan olarak onların karşısına çıkmıştır. Bugün bizler de hem varlığıyla hem yokluğuyla bu önemli nimetle her an imtihan edilmekteyiz. Hâl böyle olunca her anne ve babanın en öncelikli meselesi; çocuklarını iyi yetiştirmek, onları iman, ihsan, irfan ve hikmet noktasında bir seviyeye erişebilmelerini sağlamaktır. Ancak her anne ve babanın itiraf edeceği üzere bu iş çok da kolay değildir. Her ne kadar zor olsa da bizlere emanet edilen çocuklarımızın iyi bir şekilde yetiştirilebilmesi bizim en aslî vazifemizdir. Bu aslî vazifemizi yerine getirebilmemiz için bize iyi örnekler, ideal numuneler, bu zorlu işin üstesinden nasıl gelebileceğimizi bizlere gösterecek doğru bilgiler gerekir. Rabbimden niyazım odur ki bu kitabın; az da olsa bu sahada insanımıza bir katkı sağlaması, eksiklerin tamamlanmasına, yanlışlıkların giderilmesine, aşırılıkların önlenmesine yardımcı olmasıdır.
Cocuk Yetistirme Ahlaki
Language: tr
Pages: 208
Authors: Muhammed Emin Yildirim
Categories: Religion
Type: BOOK - Published: 2020-04 - Publisher:
Books about Cocuk Yetistirme Ahlaki
Siyer Dersleri
Language: tr
Pages: 543
Authors: Muhammed Emin Yıldırım
Categories: Religion
Type: BOOK - Published: 2020-01-23 - Publisher: SIYER BASIM YAYIN DAGITIM SAN. VE TIC. LTD. STI.
- Suffa Meclisleri'nin ikinci yılının ana teması olan Siyer dersleri eseri 32 dersten oluşan bir çalışmadan meydana gelmektedir. Bu 32 derslik müfredatın aslına bakarsak üç temel ana konudan oluşmaktadır. - Bu dersler Neden ve Nasıl Siyer Öğrenmeliyiz?, Siyer Coğrafyası ve Görev ve Sorumlulukları Açısından Hz. Peygamber konuları işlenmekte ve her derste 4 kısım bulunmaktadır. Bu kısımlar şunlardır; Ayet, Hira, Dârü'l-Erkâm ve Suffa'dan oluşmaktadır.
Çocuk Yetiştirme
Language: tr
Pages: 248
Authors: İbrahim Sarı
Categories: Literary Criticism
Type: BOOK - Published: 2017-01-07 - Publisher: noktaekitap
Bu bilgileri yazmak emek ve çaba ister, heyecan ister, yürek ister. Anlayış, bilgilenmişlik, içtenlik, geniş bakış açısına sahiplik ister. Hele hele "çocuk" mevzuunda daha neler ister neler. Bütün bu meziyetleri bir "kafa, kalp ve ruh"ta toplamak oldukça zor olsa gerek. Biraz da ilhi verginin, vehbiyyetin ve kesbiyyetin de rolü var tabiiki. Böyle bir bigilere yazmaya kalkışmak ta öyle sanıldığı gibi tek bir kişinin halledebileceği, ele alabileceği, ortaya koyabileceği ve yapabileceği şey değildir. Dolayısıyle diğer insanların yaptıkları çalışmalar, ürettikleri eserler hatta konunun uzmanı ve oteriteler şahsiyetlerle irtibat kurmalar vs. gibi bir çok öz kaynaklardan istifade etme cihetine gidilmesi zaruridir. Ama burada dikkat edilmesi gereken,"doğru bilgi", "doğru kaynak" ve "doğru yol ve yöntem"lerden faydalanma cihetinin takip edilmesi ehemmiyet arzetmektedir. Buradaki inceliğe dikkat edilmesi lazımdır... "Çocuk sevgisi" bana önce Sevgili Peygamberimden ve sonra da muhterem pederimden intikal etmiştir. Ve bana bu iki mühim kaynaktan sirayet eden sevgi, Yüce Rabbimin bir lutfu ve inayeti sayesinde olmuştur. Ancak bir türlü "Çocuk yetiştirilmesi" ile ilgili çalışmayı göze alamıyordum. işte böylesine"uğraşı" isteyen bir çalışma hamlesine girişmiş ve ciddi anlamda yol alıp bu gayret sürecimizi"şimdilik" tamamlamayı göze almış bulunmaktayım. Çocuklarımızı kendilerine güvenme, sahip oldukları becerileri kullanma ve hayatları boyunca başarılı kişiler olma yolunda onları cesaretlendirmemizin önemini çok başarılı
Başarılı Çocuk Yetiştirme
Language: tr
Pages: 100
Authors: Eren Sarı
Categories: Literary Criticism
Type: BOOK - Published: 2016-08-11 - Publisher: noktaekitap
Tüm anne babalar çocuklarının başarılı olmasını isterler. Onlar için birer gelecek planı hazırlarlar. Çoğunlukla en az kendi ulaştıkları hedefler, hatta daha iyisi arzulanır. Bazen de ulaşamadıkları hedeflere çocuklarının vasıtasıyla ulaşmak isterler. Ancak çocuklarımız bizden farklıdır. Onlar kendi geleceklerini yaşayacaklardır, bizim onlar için planladığımızı değil. Hayat şartlarının zorlaştığı, rekabetin arttığı günümüz koşullarında başarılı olmalarını nasıl sağlayabiliriz? Okul başarısı bunun için yeterli midir? Mutlu olsunlar yeter diyerek onları serbest mi bırakmalıyız? Yoksa hem derslerinde çok başarılı olmaları için bastırmalı, şartlarımızı sonuna kadar zorlayıp onları en iyi okullara mı göndermeliyiz? Bunun sonunda artan beklentimizi karşılayamadığında çocuğumuzdan bunun acısını çıkartacaksak bu hiç de iyi bir fikir değildir. Sadece okul başarısı hayatta yeterli değil diyorsak onu hafta sonları spora, sosyal faaliyetlere mi taşıyacağız? Böylece zaten bir arada olabildiğimiz tek zaman olan hafta sonları da koşuşturmayla mı geçecek? Günümüzün ebeveynleri gerçekten zor durumda. Hem akademik yönden başarılı, hem sosyal hem duygusal yönden sağlıklı bireyler yetiştirmeye çalışmak kolay değil. Başarı nedir? Kupalar kaldırmak mıdır başarılı olmak? Başarı yarışlarda birinci olmak değildir. Başarı, kişinin yetenekleri oranında potansiyelini geliştirebilmesidir. Günden güne daha iyiye gitmektir. Başarısızlık ise çocuğun potansiyeli ile elde ettiği notlar arasındaki uyumsuzluktur. Anne babaları en çok kızdıran şey, çocuğun düşük notlarını umursamamasıdır. Oysa çoğu çocuk umursamaz davranarak
Hayırlı Çocuk Yetiştirmek
Language: tr
Pages: 208
Authors: Hakan Üzüm
Categories: Psychology
Type: BOOK - Published: 2015-12-22 - Publisher: Mevsimler Kitap
Çoktandır unuttuğumuz veya unutulmaya yüz tutmuş bir kavram “hayırlı evlat”.İşte yazar Hakan ÜZÜM bu kavramı,değeri yeniden gündeme getiriyor.Bu kitap ,hızla hayatımızı yönlendirmeye başlayan yazılı ve görsel medyaya rağmen bazı şeyleri tekrar hatırlatıyor bizlere.Helal lokma ile çocuk yetiştirmenin faziletini,çocuk üzerindeki etkilerini,Hz.Peygamber’in çocuk yetiştirmede takip ettiği metodları,bu konuda ki hadisi şerifleri ayrıntılı ve herkesin anlayabileceği bir dille anlatıyor yazar.Ve bununla da yetinmeyerek modern psikolojinin tesbitlerine de yer veriyor bu kitap. Özetle söylemek gerekirse çocuğunun iki dünya saadetini,mutluluğunu düşünen her anne babanın okuması ve uygulaması gereken kriterler,esasları bir araya getiren bu kitabın bütün anne babaların başucunda olması gereken bir kaynak olacağına inanıyoruz.
Çocuk Eğitimi ve Aile
Language: tr
Pages: 272
Authors: Şefik Sevim
Categories: Religion
Type: BOOK - Published: 2019-01-01 - Publisher: Ekin Yayınları
İnsanlığın adalet üretim ve fıtri tatminle yakaladığı huzur ve saadet ancak yetişen sağlıklı nesillerle mümkün olmaktadır. Ve dünyanın neresinde olursa olsun insanoğlunun en kıymetli parçasını aile ve en güzel süsünü ise çocuklar oluşturmaktadır. Ailenin ve çocuğun var olduğu her yerde eğitime ihtiyaç vardır. Çocuğun eğitiminde ise en etkili kurum tabii ki en yakını olan ailesidir. Peki sosyal kültürel ve ekonomik şartların farklılaştığı ahlaki değerlerin yozlaştığı ve modern kültürün bizleri kuşattığı bir ortamda sağlıklı nesiller yetiştirmemiz nasıl mümkün olacaktır. Çocuk eğitimi üzerine yüzlerce kitap kaleme alınmış çeşitli çözümler alternatifler üretilme çabası güdülmüş olsa da kaleme alınan eserlerin çoğununun Batı kaynaklı olması ve pratik çözümlerden yoksun oluşu Müslümanlar olarak yazılanlara karşı temkinli yaklaşmamızı da beraberinde getirmektedir. Bu nedenle de her alanda olduğu gibi çocuk eğitimi konusunda da vahyi ölçüler içerisinde kendi fıkhımızı oluşturmamız kaçınılmaz bir gerçektir. Ekin Yayınları tarafından yayına sunulan Şefik Sevim'in Çocuk Eğitimi ve Aile isimli kitabı Müslümanlar için bir nebzede olsa alternatif olma ışık tutma çabası içerisinde kaleme alınmış bir eser olarak karşımıza çıktı. Yazar kitabının ilk bölümünde Gazali İbni Sina Farabi vb. düşünürlerle birlikte Müslümanların kültür hayatında ortaya konulan çocuk eğitimi ile ilgili birçok görüşü bize özet aktarımlarla sunmaktadır. Dengesi bozulmamış bir aile ortamını gerçek bir cemaat hayatına
LİDERLİK REHBERİ
Language: tr
Pages: 194
Authors: FATMA ZEHRA YILMAZ
Categories: Business & Economics
Type: BOOK - Published: 2021-01-25 - Publisher: TOMRUK YAYINLARI
"Kaçırılmayacak fırsat! Kısa süreliğine indirimde!" Lider denildiğinde hayal ettiğiniz şey nedir? Bir yönetici mi? Siyasetçi mi? Aile bireylerinden biri mi? (Anne, baba, kardeşleriniz vb.) Bir spor kulübünün teknik direktörü mü? Bir eğitimci mi? İnsanlara özgüven aşılayan ve her an insanların arkasında olan biri mi? Bunların hiçbiri veya hepsi mi? Liderlik insanlık tarihinin başlangıcından günümüze kadar devam etmektedir. Hayatımızın her anında liderliği hissedeceğiz. Ya bir lider olacağız ya da bir liderin takımında yer alacağız. Peki, siz bir lider misiniz yoksa iyi bir takım oyuncusu mu? Fatma Zehra YILMAZ’IN yazmış olduğu hem akademik hem de anlaşılır, yalın bir dilde olan bu kitapta, lider olmanın en ince ayrıntısını göreceksiniz. Sadece iş dünyasının seçkin insanları ve akademik kariyer yapanları değil, anne ve babaları da ilgilendiren bilgileri kültür hazinenize katacaksınız. Bir liderin çocukluk yaştan, eğitimine ve iş yaşamına kadar olan süreci ayrıntılarıyla bulacaksınız.
BİR ÇOCUK YETİŞTİRMEK
Language: tr
Pages: 328
Authors: Christine Gross-Loh
Categories: Self-Help
Type: BOOK - Published: - Publisher: KURALDIŞI YAYINCILIK EĞİTİM DANIŞMANLIK LTD ŞTİ
BİR ÇOCUK YETİŞTİRMEK Nasıl bir ebeveyn olduğumuz (veya çocuğumuzun nasıl bir çocuk olduğu) nasıl bir insan olduğumuzu belirliyor. Bunun bilincinde olan ebeveynlerin kendilerini yargılamalarına ve sonuçta yetersiz hissetmelerine şaşmamak gerek. Çocuklar, kişisel ihtiyaçları acilen karşılanması gereken bireylerden ziyade, bir topluluğun parçası olarak görüldüğünde, kendini daha mutlu, daha güvende ve oraya ait hissediyor. Siz çocuğunuzu nasıl yetiştirdiğinizi, ona ne hissettirdiğinizi gerçekten biliyor musunuz? Dört çocuk annesi Christine Gross-Loh, ABD’den Güney Kore’ye, Japonya’dan Çin’e, Almanya’dan Finlandiya’ya, Fransa’dan Yunanistan, İtalya ve Türkiye’ye kadar dünyanın birçok ülkesinden aktardığı deneyimler ve dersler ışığında “iyi ebeveyn” kimdir, ne yapar, nasıl yapar gibi sorulara yanıt arıyor. Kültür (toplumun bekledikleri) ile biyoloji (çocukların başarılı olma potansiyeli) arasında başka ülkelerin deneyimlerinin bilinmesinde sayısız yarar var. Neyi, neden yaptığımızı görmenin en aydınlatıcı ve alçakgönüllü yolu kendimize başka bir kültürün gözlerinden bakmaktır. Bu kitap çeşitli ülkelerdeki ebeveynlerin ne yaptığına bakıyor. Ve güçlü, yaratıcı, mutlu, huzurlu ve yeterli çocuklar yetiştirme konusunda ortak bilgeliğimizin hepimize neler öğretebileceğini anlamak için tüm dünyadaki ebeveynlik yöntemlerini inceliyor.
Türk modernleşmesinde çocuk
Language: tr
Pages: 371
Authors: Bekir Onur
Categories: Children
Type: BOOK - Published: 2009 - Publisher:
Books about Türk modernleşmesinde çocuk