Cocukluk Ne Guzel Sey PDF Books

Download Cocukluk Ne Guzel Sey PDF books. Access full book title Ocukluk Ne G Zel Ey by İlknur Güntürkün Kalıpçı, the book also available in format PDF, EPUB, and Mobi Format, to read online books or download Cocukluk Ne Guzel Sey full books, Click Get Books for free access, and save it on your Kindle device, PC, phones or tablets.

Ocukluk Ne G Zel Ey

Cocukluk Ne Guzel Sey
Author: İlknur Güntürkün Kalıpçı
Publisher: Epsilon Yayincilik A.Ş.
ISBN: 6051731229
Size: 11.19 MB
Format: PDF, ePub
View: 4801
Get Books

Atatürk’ün çocuklarla paylaştığı en özel anlar bu kitapta! Çocukluk… Ne Güzel Şey… Çocukluğumda ben çok fakirdim. Eğer çocukluğumda elime geçen iki kuruştan birini kitaplara vermeseydim, bugün yapabildiğim işlerin hiçbirini yapamazdım. M. Kemal ATATÜRK
Çocukluk... Ne Güzel Şey
Language: tr
Pages: 168
Authors: İlknur Güntürkün Kalıpçı
Categories: Juvenile Nonfiction
Type: BOOK - Published: 2017-11-02 - Publisher: Epsilon Yayincilik A.Ş.
Atatürk’ün çocuklarla paylaştığı en özel anlar bu kitapta! Çocukluk… Ne Güzel Şey… Çocukluğumda ben çok fakirdim. Eğer çocukluğumda elime geçen iki kuruştan birini kitaplara vermeseydim, bugün yapabildiğim işlerin hiçbirini yapamazdım. M. Kemal ATATÜRK
AŞK GÜZEL ŞEY
Language: tr
Pages: 174
Authors: YAŞAR YEL
Categories: Antiques & Collectibles
Type: BOOK - Published: 2020-11-03 - Publisher: YÖNVERENLER
Büyük bir hüzünle başlayan Galip' in hayatı muhteşem bir aşk ile son bulur. Zaman zaman sıkıntılar içerisinde geçen hayatı onu kocaman bir cesaret topuna çevrir. Ve hikayenin sonu tahmin ettiğinden fazlasını içerir.
Çoluk Çocuk Dergisi 16. Sayı
Language: tr
Pages:
Authors: YAŞAR YEL
Categories: Antiques & Collectibles
Type: BOOK - Published: - Publisher: Kök Yayıncılık
Books about Çoluk Çocuk Dergisi 16. Sayı
Dîvânçe ve Münşeât-ı Türkiyye
Language: tr
Pages: 406
Authors: Vakanüvîs Ahmed Lutfî, Abdulmuttalip İpek
Categories: Poetry
Type: BOOK - Published: 2021-06-16 - Publisher: DBY Yayınları
DÎVÂNÇE 1302/1884 senesinde basılmış olan eserde, Ahmed Lutfî’nin çeşitli formlarda yazdığı şiirleri yer almaktadır. Dîvânçe’de, Lutfî Efendi’nin devletin resmî tarihçisi olması dolayısıyla tarihî unsurlar; Mevlevî tarikatı müntesibi olması dolayısıyla da dinî-tasavvufî unsurlar hâkimdir. MÜNŞEÂT-I TÜRKİYYE Ahmed Lutfî Efendi hakkında yazılmış kaynakların ismini zikretmediği bu eserin, Lutfî Efendi’nin Mekteb-i Tıbbiye-i Şâhâne’de Türkçe muallimliği yaptığı sırada hazırlanmış olduğu anlaşılmaktadır. Eserin başında yer alan kısa mukaddimede belirtildiği üzere haftanın iki günü Ahmed Lutfî Efendi’nin Tıbbiye Mektebi’nde “talim ve tahrir ettirdiği” derslerin bir araya getirilmesiyle oluşturulmuştur. Ders notları mahiyetindeki bu eser toplamda 67 dersten oluşmaktadır. Bu çalışmada Ahmed Lutfî Efendi’nin hem Dîvânçe hem de Münşeât-ı Türkiyye adlı eserleri, geniş bir inceleme ile ilim dünyasının istifadesine sunulmuştur.
Yalan
Language: tr
Pages: 672
Authors: Tahsin Yücel
Categories: Poetry
Type: BOOK - Published: 2015-05-01 - Publisher: Can Yayınları
Gülünç ile acıklının iç içe geçtiği anlatımıyla, yaşadığımız dönemin çelişkilerine tanıklık eden ilginç kişileriyle Yalan, günümüz toplumunun hastalıklı yanlarından birine parmak basıyor. Romanın odak kişisi, şaşartıcı bilgisini ansiklopedilere ve olağanüstü belleğine borçlu olan, yapayalnız, silik, beceriksiz, amabenzerine güç rastlanır bir adam: Yusuf Aksu. Saçma bik aşk yüzünden on yedi yaşında kendini öldüren bir sınıf arkadaşının anısı, Yusuf'un yaşamına bambaşka bir yön verir. Arkadaşının kuramı kendisine mal edilince de çok geniş bir hayran kitlesinin gözdesi olur. Çevresinin kendisine dayattığı kimliği üstlenir. Ancak mutsuz bir aşkın ardından, yalnızca yanıldığını görmekle kalmaz, başka kendi kimliği olmak üzere, her şeyin yalan üzerine kurulduğunu anlar. Edebiyat dünyamızda büyük ses getiren Peygamberin Son Beş Günü adlı romanından tam on yıl sonra usta yazar Tahsin Yücel, çağımızda toplumsal bir alışkanlığa dönüşen, ama evrensel boyutlara uzaman Yalan'ı ele alıyor. İzdüşümlerini pek çok kesimde bulabileceğimiz, aynalarda yansımışçasına çoğaltabileceğimiz Yalan, çok katmanlı, derinlikli bir roman.
Dil dergisi
Language: tr
Pages:
Authors: Tahsin Yücel
Categories: Turkic languages
Type: BOOK - Published: 1994 - Publisher:
Books about Dil dergisi
Balbal
Language: tr
Pages: 306
Authors: Kamil Uğur Kayışkır
Categories: Fiction
Type: BOOK - Published: - Publisher: İKİNCİ ADAM YAYINLARI
Yarım kalan hikâye nedir? Sevdiğiniz insanın sizden ayrılması mı, yoksa kariyeri veya başka bir şey için ilişkinize ara vermesi mi? Bence ikisi de değil. Çünkü iki durumda da karşınızdaki kişi sizi yeterince sevmiyor demektir. Aksi hâlde yanınızda olur ve hayatının başrolüne sizi koyardı. Eğer günün birinde sizi çok seven biri ile aranıza ölüm girerse bu söylediklerimi anlarsınız. Dokunup sarıldığınız o beden sizi terk etse bile zihninizde kalan anılar, ona hayat vermeye devam eder. O olmasa bile onunla konuşur onunla yaşarsınız. Sizce bu delilik midir? Bence bunu yapmamak deliliktir. Sizi siz yapanı, size ömrünü adayanı bir kalemde unutup gitmek… Günü geldiğinde başka yüreklere dokunsanız bile, unutmayın ki size adanan ömür her zaman kalbinizde olacaktır.
Çocukluk yılları
Language: tr
Pages: 269
Authors: Mehmet Seyda
Categories: Authors, Turkish
Type: BOOK - Published: 1980 - Publisher:
Books about Çocukluk yılları
Resimli-motifli Türk edebiyatı tarihi
Language: tr
Pages:
Authors: Seyit Kemal Karaalioğlu
Categories: Turkish literature
Type: BOOK - Published: 1973 - Publisher:
Books about Resimli-motifli Türk edebiyatı tarihi
Konuşmalar, 1945-1950
Language: tr
Pages: 88
Authors: Orhan Burian
Categories: Turkish literature
Type: BOOK - Published: 1995 - Publisher:
Books about Konuşmalar, 1945-1950