Cocukluk Sirri PDF Books

Download Cocukluk Sirri PDF books. Access full book title Cocukluk Sirri by Adem Günes, the book also available in format PDF, EPUB, and Mobi Format, to read online books or download Cocukluk Sirri full books, Click Get Books for free access, and save it on your Kindle device, PC, phones or tablets.

Cocukluk Sirri

Cocukluk Sirri
Author: Adem Günes
Publisher:
ISBN: 9789752699106
Size: 53.41 MB
Format: PDF, Docs
View: 7210
Get Books


Cocukluk Sirri
Language: tr
Pages: 288
Authors: Adem Günes
Categories:
Type: BOOK - Published: 2011-02-01 - Publisher:
Books about Cocukluk Sirri
Kişilik ve Karakter Gelişiminde Çocukluk Sırrı
Language: tr
Pages: 288
Authors: Adem Güneş
Categories: Family & Relationships
Type: BOOK - Published: 2011-02-01 - Publisher: Nesil Basım Yayın Gıda Ticaret ve Sanayi A.Ş
Her çocuğun özünde, o çocuğun nasıl bir yetişkin olacağının şifrelerini barındıran "çocukluk sırrı" vardır. Bu sır, çocuğun içinde "buyurucu bir iç kılavuz" olarak, mütevazı bir sabırla, adım adım o çocuğun kişilik ve karakterini oluşturma mücadelesi verir. Yetişkinler ise, çocuğun özünde gerçekleşen bu ince yapılanmayı hesaba katmadan, kendilerince bir zoraki kişilik oluşturma gayreti içine girdikleri için, çocuk eğitiminde sorunlar yaşanıyor. Bu kitapta, çocuğun benliğini zarara uğratmadan, kişilik ve karakterini bozmadan, onlara nasıl rehberlik yapılacağını bulacaksınız... Başka bir deyişle, bu kitapta, Mevlana'ların, Hacı Bektaş'ların, Yunus'ların, Fatih'lerin nasıl yetiştiğinin sırlarını barındıran Anadolu Pedagojisi'ni bulacaksınız...
The Wonder of Childhood Cocukluk Sirri
Language: tr
Pages: 224
Authors: Adem Günes
Categories: Family & Relationships
Type: BOOK - Published: 2012-04-01 - Publisher:
Books about The Wonder of Childhood Cocukluk Sirri
The Education of Privacy for Children
Language: en
Pages: 128
Authors: Adem Güneş
Categories: Family & Relationships
Type: BOOK - Published: 2014-01-01 - Publisher: Nesil Basım Yayın Gıda Ticaret ve Sanayi A.Ş
It is seen that behind the psychological problems in adulthood, there lies educational errors. The aim of education is the wellbeing of a child. However, the education given to the child should be appropriate to the emotional development of the child. Every child is special and each child’s emotional development is unique to that child. The strongest part of the emotional education is the privacy education. Since children learn how to live from their parents, how should parents give their children a sexual education appropriate to their age? Should it be given as it is done in the classical education by gathering all children together without minding the individual differences? Or should this education be one to one as it involves the most private emotions of the child? Can children be protected from sexual abuse by telling them “Do not ever get close to anyone who wants to give you candies!” or should they develop a “Basic Reflex Response” to protect themselves from the dangers of the external world? What are the differences between sexual education and privacy education? In this book, Pedagogue Dr. Güneş answers these questions that are of critical concern to the emotional developments of children.
0-6 Yaş Dönemi Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural
Language: tr
Pages: 216
Authors: Adem Güneş
Categories: Family & Relationships
Type: BOOK - Published: 2015-04-30 - Publisher: Timaş Yayınları
Books about 0-6 Yaş Dönemi Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural
Anneciğim Ben Büyüyorum
Language: tr
Pages: 288
Authors: Hatice Kübra Tongar
Categories: Family & Relationships
Type: BOOK - Published: 2014-11-01 - Publisher: Nesil Basım Yayın Gıda Ticaret ve Sanayi A.Ş
Sevgili anneciğim, Mini minnacık bir battaniyede beni eve getirdiğin günü hatırlıyor musun? Bana aldığın kıyafetler bile üzerime büyük gelmişti. Belki küçük bedenime bakıp nasıl büyüyeceğimi düşünmüş. Belki biraz korkmuştun. Oysa aradan aylar geçti ve ben ilk yaşımı doldurdum. Şimdi seninle yepyeni bir eşiğin girişinde duruyoruz. Bebeklikten çocukluğa doğru hızla yürüyen küçük bir kâşifim artık... Tabii benimle birlikte; bana dair heyecanların, kaygıların ve soruların da büyüyor. Mutlu bir çocuk olmam için her şeyi doğru yapmak istiyorsun. Merak etme, bu konuda en büyük yardımcın yine ben olacağım. Bakımımdan beslenmeme, oyunlarımdan gelişimime kadar bilmen gereken tüm bilgileri tek tek sana anlatacağım. İşte çocukluk yıllarımda ihtiyacın olan tüm bilgiler burada! Benim dünyama konuk olmaya hazır mısın? “Eskiler der ki: ‘Anne-baba olmak kolay, anne-babalık yapmak ise zordur.’ Anne-babalığın hünerlerinden biri de çocukların hangi yaş döneminde, neye ihtiyaç duyduklarını bilmektir. İşte bu kitapta iki temel sorunuza cevap bulacaksınız: ‘Hangi ayda/yaşta çocuğumdan neler beklemeliyim?’ ve ‘Bu gelişim döneminde ona nasıl davranmalıyım?’ Bu iki soruya doğru cevabı veren anne-babalar çocuklarına en büyük iyilikleri sunmuş olacaklar. Böyle bir kitabı biz anne-babalara sunduğu için Hatice Hanım’a teşekkür ederken, tüm okuyuculara da keyifli okumalar diliyorum.” — Pedagoji Derneği Başkanı, Uzman Pedagog Mehmet Teber
Tatil Sürecinde Çocuk Eğitimi
Language: tr
Pages: 160
Authors: Adem Güneş
Categories: Family & Relationships
Type: BOOK - Published: 2012-01-01 - Publisher: Nesil Basım Yayın Gıda Ticaret ve Sanayi A.Ş
Tatil, hayatımızın bir gerçeği. Ama, nedense amaçsızlık ve aylaklıkla özdeşleştirildiği için, bir süre sonra "can sıkıntısı" üreten; geliştirmeyi bırakın, gerileten acı bir gerçeği de… Peki, bu mudur olması gereken? Tatil, eğitime ara verilen, verilmesi de gereken bir zaman dilimi midir? Yoksa tatil, eğlenceli, harikulade bir eğitim imkanı mı demektir? Eğer öyleyse, özellikle de ailenin bütün fertlerinin tam zamanlı olarak bir araya geldiği bir tatil dönemi, sevgi ve neşe dolu bambaşka bir eğitime nasıl imkân verebilir? Uzman pedagog Adem Güneş, Tatil Sürecinde Çocuk Eğitimi'nde bu soruların cevabını veriyor. Öğrenmenin ömür boyu, eğitimin de yıl boyu sürdüğü gerçeğinden hareketle, tatili mücevher kıymetinde, keyif ve keşif dolu bir eğitim sürecine dönüştürmenin yolunu anne babalara gösteriyor.
Çocuk Neyi Neden Yapar-2
Language: tr
Pages: 208
Authors: Adem Güneş
Categories: Family & Relationships
Type: BOOK - Published: 2016-03-02 - Publisher: Nesil Basım Yayın Gıda Ticaret ve Sanayi A.Ş
Sıradan gibi gelen çocuk davranışlarının birçoğu onun duygu dünyasından izler taşır yetişkine... Kimi zaman kardeşini iterken... Kimi zaman köşede bir yerde sessizce oynarken... Kimi zaman huysuzca her söylenene itiraz ederken... Bazen şımarıp, bazen yılışırken... Bazen yemek yiyip bazen yemezken... Bazen ödevlerin yapıp bazen yapmazken... Aslında bir mesajı vardır yetişkine çocuğun. Çocuk davranışlarını okuyabilen ebeveynler, çocukların verdiği mesajları doğru anlarken bir taraftan da birlikte yaşamanın keyfini sürerler. Mesajları doğru okuyamayan ebeveynler ise, çocuğuyla sürekli bir çatışma, huzursuzluk, bağırtı çağırtı içinde bulurlar kendilerini. İşte Pedagog Dr. Adem Güneş, sıradan gibi görünen birçok çocuk davranışının hangi anlamlar içerdiğini ebeveynlerle paylaşarak, çocuk davranışları anlamada çaresiz kalan ebeveynlere pratik bir bilgi kaynağı sunuyor. Çocuk davranışlarının nedenlerini ve çözüm önerilerini yalın ve anlaşılır bir dille anlatıp çözüm önerileri veriyor. *** Her ebeveynin mutlak bilmesi gereken çocuk davranışları Çocuk Neyi Neden Yapar 2’de toplandı.
Mahremiyet Eğitimi
Language: tr
Pages: 192
Authors: Adem Güneş
Categories: Family & Relationships
Type: BOOK - Published: 2014-12-31 - Publisher: Timaş Yayınları
Books about Mahremiyet Eğitimi
Cezasız Eğitim
Language: tr
Pages: 288
Authors: Adem Güneş
Categories: Family & Relationships
Type: BOOK - Published: 2017-05-14 - Publisher: Timaş Yayınları
Ödül ve ceza çocuğun ruhunu nasıl etkiler? Cezasız kalan çocuk sorumluluklarını nasıl öğrenir? Edilgen çocuk ne demek? Ebeveyn ne yaparsa çocuk edilgen olur, nasıl davranırsa sahip olduğu potansiyeli hayata geçirebilir? Anne baba çocuğun duygularına nasıl erişir? Çocuğun kendi olabilmesi ne demek? Çocuk demek coşku demek, öyleyse çocuklarımız neden bu kadar tükenmiş ve bezgin görünüyor? Sevk hisleri nedir, çocuk sevk hislerini niçin yitirmemelidir? Erken dönemlerinden itibaren cezayla doğru davranmaya sevk edilmiş çocuklar, cezanın duygularında yarattığı incinmeyle baş edebilmek için ya agresifleşerek direnir ya da duygularını bastırmayı öğrenerek edilgenleşir. Ceza sadece çocuğun ebeveyniyle güvenli bir ilişki geliştirmesine engel olmaz, aynı zamanda çocuğu içsel motivasyon kaynaklarını kullanarak hayata bağlanabilme yeteneğinden yoksun bırakır. Uzman Pedagog Dr. Adem Güneş, cezasız eğitimin niçin bu derece hayati olduğunu ve cezaya alternatif yöntemlerin neler olabileceğini meselenin kökenine inerek analiz ediyor. Her ebeveynin okuması gereken çarpıcı bir kitap.