Dink Cinayeti Ve Istihbarat Yalanlari PDF Books

Download Dink Cinayeti Ve Istihbarat Yalanlari PDF books. Access full book title Dink Cinayeti Ve Istihbarat Yalanlar by Nedim Şener, the book also available in format PDF, EPUB, and Mobi Format, to read online books or download Dink Cinayeti Ve Istihbarat Yalanlari full books, Click Get Books for free access, and save it on your Kindle device, PC, phones or tablets.

Dink Cinayeti Ve Istihbarat Yalanlar

Dink Cinayeti Ve Istihbarat Yalanlari
Author: Nedim Şener
Publisher:
ISBN:
Size: 24.97 MB
Format: PDF, Mobi
View: 2751
Get Books


Dink cinayeti ve istihbarat yalanları
Language: un
Pages: 336
Authors: Nedim Şener
Categories: Armenians
Type: BOOK - Published: 2009 - Publisher:
Books about Dink cinayeti ve istihbarat yalanları
Dink cinayeti ve istihbarat yalanları
Language: tr
Pages: 336
Authors: Nedim Şener
Categories: Armenians
Type: BOOK - Published: 2009 - Publisher:
Books about Dink cinayeti ve istihbarat yalanları
Hrant
Language: tr
Pages: 712
Authors: Tuba Tarcan Çandar
Categories: Armenians
Type: BOOK - Published: 2010 - Publisher:
Books about Hrant
Ergenekon belgelerinde Fethullah Gülen ve cemaat
Language: tr
Pages: 256
Authors: Nedim Şener
Categories: Corruption
Type: BOOK - Published: 2009 - Publisher:
Books about Ergenekon belgelerinde Fethullah Gülen ve cemaat
Türkiye'de Soruşturmacı Gazetecilik
Language: tr
Pages: 176
Authors: Gülen Kurt Öncel
Categories: Social Science
Type: BOOK - Published: 2015-03-24 - Publisher: Evrensel Basım Yayın
Yazarın doktora tez çalışması olan bu kitapta Türkiye'nin önde gelen soruşturmacı gazetecileri ile yapılmış mülakatlar yer alıyor. Bu mülakatlar, Türkiye'de demokrasi, medyanın yapısı ve işleyişi ve sansür konularına ışık tutarken, soruşturmacı gazeteciliğin tanımlamasını yapıyor. Soruşturmacı gazeteciliğin demokratik toplumlar için olmazsa olmaz bir gazetecilik faaliyeti olduğunu iddia eden ve bu alanın önde gelen gazetecilerinin fikirlerine başvuran çalışma, Türkiye'nin soruşturmacı gazetecilik açısından zor bir dönemden geçtiğini ortaya koyuyor. İfade özgürlüğü, dördüncü kuvvet medya, yandaş medya, kamu yararı, demokrasi, araştırmacı gazetecilik, soruşturmacı gazetecilik, reklam, patron, sansür, etik ve otosansür kavramlarına geniş bir perspektiften bakan kitap, Türkiye'de soruşturmacı gazeteciliğin durumunu analiz ediyor. Prof. Dr. Haluk Şahin'in önsözüyle yayınlanan bu kitap, Türkiye'de soruşturmacı gazeteciliğin dününü ve bugününü akademik bir çalışma yaparak ortaya koyması bakımından bir ilk olarak görülüyor.
Saray'dan Saray'a Türkiye'de Gazetecilik Masalı
Language: tr
Pages: 336
Authors: Ümit Alan
Categories: Social Science
Type: BOOK - Published: 2015-05-02 - Publisher: Can Yayınları
Uyku kaçıran bir Türkiye masalı… Bir varmış bir yokmuş… Gazetecilik nasıl bu hale gelmiş? Gezi günlerinde izlediğimiz penguen belgeselinin gerçek künyesi… O belgeselin yayınında ve yapımında emeği geçen kara tarih: Gazeteciliğin Osmanlı saltanatındaki ilk yıllarından cumhuriyet yıllarına; darbe dönemlerindeki pozisyonundan siyasi iktidarlarla ilişkililerine; 6-7 Eylül 1955’teki rolünden Maraş, Çorum, Sivas, “Hayata Dönüş” katliamlarındaki duruşuna; Ahmet Kaya lincinden Hrant Dink’in hedef haline getirilişine, 28 Şubat sürecinden Andıç olayına; 1990’larda sendikanın bitirilmesinden AKP döneminin havuz medyasına… Tarihimizdeki pek çok kırılma ânından gazetecilik üzerine notlar… Gerçeğin peşine düşme işi gazetecilik, nasıl masal oldu? Ümit Alan, çarpıcı örneklerle, bugün dip noktasındaki gazeteciliğin adım adım düşürüldüğü halin izlerini sürüyor. Saray’dan Saray’a uzanan bir masal bu. Birileri muradına erse de biz çıkalım kerevetine diyemeyeceğimiz bir masal...
Grammatology and Literary Modernity in Turkey
Language: en
Pages: 216
Authors: Nergis Ertürk
Categories: History
Type: BOOK - Published: 2011-10-19 - Publisher: OUP USA
The 1928 Turkish alphabet reform replacing the Perso-Arabic script with the Latin phonetic alphabet is an emblem of Turkish modernization. Grammatology and Literary Modernity in Turkey traces the history of Turkish alphabet and language reform from the mid-nineteenth to the mid-twentieth century, examining its effects on modern Turkish literature. In readings of the novels, essays, and poetry of Ahmed Midhat, Recaizade Mahmud Ekrem, Omer Seyfeddin, Ahmet Hamdi Tanpinar, Peyami Safa, and Nazim Hikmet, Nergis Erturk argues that modern Turkish literature is profoundly self-conscious of dramatic change in its own historical conditions of possibility. Where literary historiography has sometimes idealized the Turkish language reforms as the culmination of a successful project of Westernizing modernization, Erturk suggests a different critical narrative: one of the consolidation of control over communication, forging a unitary nation and language from a pluralistic and multilingual society.
Bu dinciler o Müslümanlara benzemiyor
Language: tr
Pages: 440
Authors: Soner Yalçın
Categories: Authors, Turkish
Type: BOOK - Published: 2009 - Publisher:
Books about Bu dinciler o Müslümanlara benzemiyor
Ergenekon
Language: da
Pages: 304
Authors: Pola Rojan
Categories: History
Type: BOOK - Published: 2014-01-20 - Publisher: Informations Forlag
I 1974 får den nyindsatte tyrkiske ministerpræsident, Bülent Ecevit, en overraskelse. Under et fortroligt møde beder landets generalstabschef Semih Sancar om et stort økonomisk bidrag. ”Vi skal bruge dem til Kontoret for Særlig Krigsførelse.” Bülent Ecevit har aldrig hørt om dette kontor, og indleder en undersøgelse. Først i dag, over 30 år senere, er der ved at blive kastet lys over det, der er blevet kaldt ”Tyrkiets dybe stat”. Retssagen ruller, men mysterierne er langt fra opklaret. Denne sag har fået navnet ”Ergenekon”. Journalisten Pola Rojan har gennem flere år indsamlet materiale om det lyssky netværk af militærpersoner, højreorienterede gadebander, narkosmuglere og terrorister, der siden det moderne Tyrkiets fødsel har været statens skygge og systematisk har myrdet og tortureret etniske mindretal og politiske dissidenter. Denne bog er den første danske afdækning af ”Tyrkiets dybe stat”. En intens skildring af en bloddryppende virkelighed, der overgår fiktionen.
Kırmızı Cuma
Language: un
Pages: 512
Authors: Nedim Şener
Categories: Armenians
Type: BOOK - Published: 2011-01-01 - Publisher:
Books about Kırmızı Cuma