Eski Yunan Ve Roma Tarihine Giris PDF Books

Download Eski Yunan Ve Roma Tarihine Giris PDF books. Access full book title Eski Yunan Ve Roma Tarihine Giri by Oğuz Tekin, the book also available in format PDF, EPUB, and Mobi Format, to read online books or download Eski Yunan Ve Roma Tarihine Giris full books, Click Get Books for free access, and save it on your Kindle device, PC, phones or tablets.

Eski Yunan Ve Roma Tarihine Giri

Eski Yunan Ve Roma Tarihine Giris
Author: Oğuz Tekin
Publisher:
ISBN: 9789750505928
Size: 79.92 MB
Format: PDF, ePub, Docs
View: 5466
Get Books


Eski Yunan ve Roma tarihine giriş
Language: un
Pages: 349
Authors: Oğuz Tekin
Categories: Greece
Type: BOOK - Published: 2008 - Publisher:
Books about Eski Yunan ve Roma tarihine giriş
Eski Yunan ve Roma Tarihine Giriş
Language: tr
Pages: 349
Authors: Oğuz Tekin
Categories: Religion
Type: BOOK - Published: 2016-07-20 - Publisher: İletişim Yayınları
Eski Yunan ve Roma dünyası; siyaset, hukuk, askerlik, mimarlık, sanat, düşünce ve tarih yazıcılığı alanlarında günümüz Batı uygarlığı üzerinde çok önemli etkiler bırakmıştır. Batı dünyası –Girit’teki Minos uygarlığı ve Yunanistan’daki Miken uygarlığını da kapsayacak şekilde– Eski Yunan ve Roma uygarlıklarının bıraktığı miras üzerine kurulmuştur. Bu kitapta yaklaşık 3500 yıllık bir dönemin tarihi ele alınmaktadır. “Polis” denen kent-devletlerinin kurulmaya başlaması, kolonizasyon, doğa filozofları, demokrasi ve demokratik yönetim biçiminin ortaya çıkışı, Herodotos ve Thukydides ile tarihçiliğin gelişimi, edebiyat, felsefe, Sokrates’in idamı, Büyük İskender ve Hellenistik krallıklar, Roma’da krallık, Cumhuriyet ve İmparatorluk dönemleri, sınıf mücadeleleri, Hannibal ve Kartaca Savaşları, “Roma Mucizesi”, İç Savaş ve Caesar, Augustus ve Roma Barışı, çok tanrılı dinden Hıristiyanlığa geçiş, imparatorluğun ikiye bölünmesi ve Batı Roma’nın yıkılması gibi Antik Çağ tarihine damgasını vuran olaylar ve kişiler Eski Yunan ve Roma Tarihine Giriş’te ayrıntılı bir şekilde sunuluyor.
Dünya Uygarlıkları Tarihi
Language: tr
Pages:
Authors: Halil Ersin Avcı
Categories: History
Type: BOOK - Published: 2019-10-02 - Publisher: Halil Ersin AVCI
İnsanoğlu dünyaya ilk geldiği günden itibaren dünyayı değiştirmeye çalışmış, esasen dünyayı kendi rahat ve konforuna uygun hale getirmek için yaptıklarına da uygarlık denilmiştir. Modern bilimin ışığında artık insanoğlunun bu gezegenin yerlisi olmadığı, buraya başka bir yerden geldiği neredeyse kesindir. İlk insanlardan günümüze kadar insanoğlu, hızla çoğalarak, dünyayı kolonize etmiş geçen çağlar boyunca da uygarlık üstüne uygarlıklar kurmuştur. Zaman içinde birçok uygarlık tabi afetler, büyük savaşlar ve daha nice sebebi kesin olarak bilinmeyen olayların sonucu olarak ortadan kalkmışlardır. Günümüze dek uzayan ve halen ayakta olan uygarlığımız ise 3.000 – 4.000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Son 2.500 – 3.000 yıllık kısmı kesintisiz olarak yazılmıştır. Bundan öncesi ile ilgili bilgilerimiz ise bir kısım arkeolojik buluntuların yorumlanması ile en iyi ihtimalle tahminlere dayanmaktadır. İnsanoğlu hâlâ şu üç soruya cevap bulamamıştır; “Nereden geliyoruz?”, “Burada ne işimiz var?” ve “Nereye gidiyoruz?”. Bu çalışmamızda geçmiş 2.500 – 3.000 yıllık dünya uygarlıkları tarihini özet olarak siz değerli okuyucularımın ve özellikle de öğrencilerimin istifadesine sunmak istedim. Günümüzü anlayabilmek için insanoğlunun geçmişini bilmesi gereklidir. Geleceği doğru kurgulayabilmemizin yolu da geçmişimizi dünyada yaşan her ferdin iyisi ve kötüsüyle bilmesinden geçmektedir. Bu açıdan dünya tarihinde var olmuş ve yazılı tarihte ismi anılan uygarlıkların belli başlılarını bu çalışmada sizler için derledik. Bu çalışmaya
Toplumsal tarih
Language: tr
Pages:
Authors: Halil Ersin Avcı
Categories: Turkey
Type: BOOK - Published: 2008 - Publisher:
Books about Toplumsal tarih
Tarih incelemeleri dergisi
Language: tr
Pages:
Authors: Halil Ersin Avcı
Categories: History
Type: BOOK - Published: 2011 - Publisher:
Books about Tarih incelemeleri dergisi
Doğu batı
Language: tr
Pages:
Authors: Halil Ersin Avcı
Categories: Culture
Type: BOOK - Published: 2009 - Publisher:
Books about Doğu batı
Eski Çağ'dan günümüze yönetim anlayışı ve kurumlar
Language: tr
Pages: 288
Authors: Halil Ersin Avcı
Categories: Byzantine Empire
Type: BOOK - Published: 2009 - Publisher:
Books about Eski Çağ'dan günümüze yönetim anlayışı ve kurumlar
Siyasal tarihe giriş
Language: tr
Pages: 116
Authors: Ahmet Mumcu
Categories: World history
Type: BOOK - Published: 1980 - Publisher:
Books about Siyasal tarihe giriş
Geschichte Griechenlands im 19. und 20. Jahrhundert
Language: de
Pages: 330
Authors: Richard Clogg
Categories: World history
Type: BOOK - Published: 1997 - Publisher:
Books about Geschichte Griechenlands im 19. und 20. Jahrhundert
Eroberung des Glücks
Language: de
Pages: 174
Authors: Bertrand Russell
Categories: Philosophy
Type: BOOK - Published: 2019-05-13 - Publisher: Suhrkamp Verlag
Das Buch hat nicht nur »Glück« zu seinem Thema, sondern ist selber ein Glücksfall. Russell war einer der Begründer des »logischen Positivismus«, einer deren die maßgeblich daran beteiligt waren, Philosophie zum ersten Mal auf den neuesten Stand von Wissenschaft und Logik zu bringen. Aber er hat sich nicht gescheut, über die allzu eng gezogenen Grenzen von Wissenschaftlichkeit hinweg an eine alte Tradition der Philosophie anzuknüpfen: daß sie den Menschen in den praktischen Belangen ihres Lebens etwas zu sagen habe.