Kalbine Hatirlat PDF Books

Download Kalbine Hatirlat PDF books. Access full book title Kalbine Hatirlat by Esma Sayin, the book also available in format PDF, EPUB, and Mobi Format, to read online books or download Kalbine Hatirlat full books, Click Get Books for free access, and save it on your Kindle device, PC, phones or tablets.

Kalbine Hatirlat

Kalbine Hatirlat
Author: Esma Sayin
Publisher:
ISBN: 9786051626666
Size: 36.69 MB
Format: PDF, Mobi
View: 7502
Get Books


Kalbine Hatirlat
Language: tr
Pages: 240
Authors: Esma Sayin
Categories:
Type: BOOK - Published: 2015-05-01 - Publisher:
Books about Kalbine Hatirlat
Kalbine Hatırlat
Language: tr
Pages: 240
Authors: Yrd. Doç. Dr. Esma Sayın
Categories: Religion
Type: BOOK - Published: 2015-05-13 - Publisher: Nesil Basım Yayın Gıda Ticaret ve Sanayi A.Ş
Tasavvuf, kendi müntesiplerini her zaman kalbî bir yola davet eder. Manevî ve kalbî yöntemlerle seyr-u sülûk kapılarını aralar. Bunu yaparken aklın sorgulaması, düşünmesi, manevî hakikatleri kavramaya çalışması söz konusu değildir. Tavsiye edilen tefekkür ise daha ziyade kalbî ve ruhîdir. Halbuki bu kitapta akıl da devreye konulmakta, aklî ilimlerde kullanılan hafıza fotografları tekniği ve çağrışım metodu bu çalışmanın temelini teşkil etmektedir. Yani akıl ve kalp bütünlüğü içinde tasavvufî ahlakî kavramların "hafıza çivileri denilen anahtar kelime ve kavram tekniği" ile okuyucu tarafından özümsenmesi hedeflenmektedir. Aslında bu yöntemin hafızayı ve zekâyı geliştirme yönü de söz konusudur. Bir diğer ifadeyle, bir yandan tasavvufî kavramlara dair eğitim verilirken, diğer yandan zekâ ve hafızanın eğitimi de söz konusudur. Elinizdeki kitapta uygulanan fotografik hâfıza teknikleri sayesinde herkes, tasavvufî kavramları ve bu kavramların şekillendirdiği değerler sistemini çok daha hızlı, çok daha etkin bir özgüven içinde öğrenebilecektir.
Postkolonyalizm ve Edebiyat
Language: tr
Pages: 360
Authors: Bilgin Güngör
Categories: Foreign Language Study
Type: BOOK - Published: 2019-01-01 - Publisher: Hece Yayınları ve Dergileri
Bugün Batı'daki eleştiri dünyasında öne çıkan kuramlardan birisidir postkolonyal edebiyat eleştirisi.BU kuramın temel meseles, kolonyal sürecin ve ilgili olguların izlerini edebi eserler üzerinden sürmek, dolasıyla da kolonyal dönemin estetik atmosfere yansıyan seçeresini ortaya koymaktır. Biz de çalışmamızda, postkolonyal edebiyat eleştirisinin verileri ışığında modern Türk edebiyatına yöneldik ve kolonyal süreçlerle ilgili olgularınTürkiye'deki yansısını estetik düzlemde aradık. Bu bağlamda Abdülhak Hamid'den Cenab Şahabedin'e, Nazım Hikmet'ten Sezai Karakoç'a İsmet Özel'den Sevinç Çokum'a kadar pek çok yazarın/şairin edebi eserlerinde kolonyalizm ve ilgili olgulara bakışı sorunsallaştırdık.
Kalbin Zümrüt Tepeleri-1
Language: tr
Pages: 366
Authors: M. Fethullah Gülen
Categories: Religion
Type: BOOK - Published: 2016-01-18 - Publisher: Blue Dome Press, Inc
“Öncelikle ifade etmek gerekir ki elinizdeki bu çalışma seri olarak, Müslü­man sûfilerin İslâm tarihi boyunca tecrübe ettikleri ruhî ve mânevî dönüşümlerinin hikâye edildiği genel bir tasavvuf tarihi çalışması değildir. Genelde İslâm mâneviyatının dayandığı ilkeleri; özelde de İslâm sûfî tecrübesinin kavramsal dünyasına ve özel terminolojisine İslâmî ilimlerde otorite bir dimağın yetkin (güçlü) bir yorumunu ifade ediyor. Hocaefendi burada, sûfî düşüncenin belli başlı anahtar kavramlarını analiz ederek, İslâm mâneviyatının ve sûfizminin, iç yapısına ve derûnuna nüfuz etmektedir. Kavramlar tek tek analiz edilirken, İslâm sûfizminin bütüncül yapısı da hassasiyetle korunmaktadır. Zaten eserin en önemli yönlerinden birisi de budur. İslâm sûfizm tarihine genel bir bakışla yönelen herkes, ondaki uzun asırlar boyunca farklı tecrübe ve müşâhedelerin oluşturduğu parçalı ve dağınık yapıyı kolayca fark edebilirler. Oysaki İslâm sûfizmi bu parçalı görünümüne rağmen, müthiş bir irfanî bütünlük ve tevhid anlayışı meydana çıkarmıştır. Ama maharet bu bütünü ve tevhidçi yapıyı görebilen gözdedir. İşte “Kalbin Zümrüt Tepeleri” bu gözlerin yakalayarak, hassas imbiklerden geçirdiği İslâm sûfizminin, sistematik bir tahlilidir...
Kalbin Zümrüt Tepeleri Serisi 1-4
Language: tr
Pages: 1426
Authors: M. Fethullah Gülen
Categories: Religion
Type: BOOK - Published: 2016-04-01 - Publisher: Blue Dome Press
Dört farklı kitap olarak hazırlanan Kalbin Zümrüt Tepeleri serisi, yeni hazırladığımız e-kitapta tek cilt olarak istifadeye sunulmuştur.
Ayın Melek Hali
Language: tr
Pages: 92
Authors: Betülcan Ürker
Categories: Religion
Type: BOOK - Published: 2014-07-09 - Publisher: Adımlar Yayınevi
Hayatın kargaşası içinde kalbiniz dinlenmeye hazırlanırken ansızın bir el tutup ellerinizden sizi henüz sonunu dahi düşünemediğiniz serüvenler içerisine atıverir. Oradan oraya sürüklenirken alığınız nefesin elinizden tutan can olduğunu fark edersiniz ve işte o anlardaki ruhaniyetinizi anlatmak için elinizdeki eser yaşanmış, adına sevda denilip, meleklerin kanadına taşınmış, bir zamanlar siz olduğunuz ama artık tamamıyla o olmaya hazırlandığınız bir yolculukta sizleri karşılıyor.
Allah De Ötesini Bırak 2
Language: en
Pages:
Authors: Uğur Koşar
Categories: Religion
Type: BOOK - Published: 2020-10-14 - Publisher: Destek Publishing and Media Group
Allah niyetine göre verir... Allah bütün hazinelerinin anahtarını eline verdi. Dilediğin zaman kapılarını dua anahtarı ile açarsın. Dilediğin zaman semanın kapılarını açar, ölü toprağa hayat veren yağmurları indirirsin. Fakat istediğin şeyin hemen yerine gelmemesinden endişe edip umutsuzluğa düşme. Allah sorundan önce çözümü hazırlar. Bazen hayat hayallerini alır elinden… Demek ki Allah sesini duymak istedi. Kalbini ve elini açarsın hemen ve sığınırsın seni yoktan var eden Hâlik’e. İşte bu buluşma ne güzel bir buluşmadır… Kalbin gerçek aşkına kavuştuğu andır. O’nun vermesi senin niyetine göredir. Biten bir şey için üzülme, kader sana daha iyisini hazırlamıştır; sadece zihnin geçmişe takılı bırakmak ister seni. Artık her şeyin farkındasın. Şükret ve yoluna aşk ile devam et…
Die vierzig Geheimnisse der Liebe
Language: de
Pages: 512
Authors: Elif Shafak
Categories: Fiction
Type: BOOK - Published: 2013-01-30 - Publisher: Kein & Aber AG
Ella ist vierzig Jahre alt, hat einen Ehemann, drei Kinder im Teenageralter und ein schönes Zuhause in einer amerikanischen Kleinstadt. Eigentlich sollte sie glücklich sein, in ihrem Herzen breitet sich aber eine Leere aus, die früher von Liebe gefüllt war. Als Gutachterin für eine Literaturagentur taucht sie tief in einen Roman über den Sufi-Dichter und Mystiker Rumi und die vierzig ewigen, geheimnisvollen Regeln der Liebe ein. Trotz der Ansiedlung im 13. Jahrhundert scheint ihr der Roman immer mehr eine Spiegelung ihrer eigenen Geschichte zu sein. Zusehends distanziert von ihrem Ehemann, beginnt Ella, ihr bisheriges Leben zu hinterfragen. Sie besucht den Verfasser des Buches, Aziz Zahara, mit dem sie sich schriftlich schon rege und sehr persönlich ausgetauscht hat - und erfährt eine derart grundlegende persönliche Veränderung, wie sie es sich nie hätte ausmalen können.
Hazreti Ali sempozyum bildirileri, 24-25 Ekim 2007
Language: tr
Pages: 583
Authors: Elif Shafak
Categories: Islam
Type: BOOK - Published: 2009 - Publisher:
Books about Hazreti Ali sempozyum bildirileri, 24-25 Ekim 2007
Hastane
Language: tr
Pages:
Authors: Elif Shafak
Categories: Medicine
Type: BOOK - Published: 1949 - Publisher:
Books about Hastane