Yeni Ihya U Ulumiddin PDF Books

Download Yeni Ihya U Ulumiddin PDF books. Access full book title Yeni Hya U Ulumiddin by Ghazzālī, the book also available in format PDF, EPUB, and Mobi Format, to read online books or download Yeni Ihya U Ulumiddin full books, Click Get Books for free access, and save it on your Kindle device, PC, phones or tablets.

Yeni Hya U Ulumiddin

Yeni Ihya U Ulumiddin
Author: Ghazzālī
Publisher:
ISBN: 9789752906440
Size: 55.21 MB
Format: PDF, Kindle
View: 1262
Get Books


Yeni İhya-u Ulumiddin
Language: en
Pages:
Authors: Ghazzālī, Abdulhalık Duran
Categories: Islam
Type: BOOK - Published: 2004 - Publisher:
Books about Yeni İhya-u Ulumiddin
Kur'an'ı Kerim'den Müslümana Öğütler
Language: tr
Pages: 160
Authors: Tekin Kılınç
Categories: Islam
Type: BOOK - Published: - Publisher: Akis Kitap
Allah'ü Teâlâ Kur'an-ı Kerim'de Müslümanların dünya ve âhirette mutlu bir hayat sürmeleri için her türlü öğüt, uyarı ve nasihatlerde bulunmuş, kısaca Allah'ın rızasını kazanmak için nasıl davranması, nasıl bir hayat çizgisinde yürümesi gerektiğini bildirmiştir. "İNMEMİŞTİR HELE KUR'AN BUNU HAKKIYLA BİLİN NE MEZARDA OKUNMAK, NE DE FAL BAKMAK İÇİN" Kur'an, Mehmet Akif'in ifadesiyle ne ölülerin ardından okunmak, ne de fal bakmak için inmiştir. O bir üfürük kitabı da değildir. O tüm insanlara öğüt vermek, gaflet içinde olanlara gerçekleri hatırlatmak, insanları iyiye, güzele yönlendirmek, dünya ve âhiret felaketlerine karşı onları uyarmak için gönderilmiştir. O'nun kitabını anlamaya ve yaşamaya yönelik bir adım ve aynı zamanda küçük bir âhiret azığı olsun diye yaptığımız bu mütevazı çalışmamızda Kur'an-ı Kerim'de özellikle Allah'a karşı sorumluluklarının bilincinde olan O'nun yasaklarını çiğnemekten sakınan, emirlerini yerine getirememekten korkan mü'minlere, Kur'an-ı Kerim'de öğüt veren âyetler bir araya getirilerek çeşitli Tefsir ve Hadis kitaplarından da faydalanarak kısa açıklamalarını yapmaya çalıştık. Böylelikle bu eseri okuyan kardeşlerimin günlük hayatlarında nelere inanması, neleri reddetmesi gerektiğini, nelerin iyi, güzel ve helâl, nelerin kötü, çirkin ve haram olduğunu, neleri yapması, neleri yapmaması gerektiğini Allah'ın rızasını kazanmak için nasıl davranması gerektiğine ilişkin Kur'an-ı Kerim'de geçen âyetler bir araya getirilerek özet açıklamaları yapılmıştır.
Dine Yeni Yaklaşimlar
Language: tr
Pages:
Authors: Tekin Kılınç
Categories: Islam
Type: BOOK - Published: - Publisher: Anadolu Universitesi
Books about Dine Yeni Yaklaşimlar
İHYA-I ULUMİDDİN
Language: tr
Pages: 623
Authors: Ghazali
Categories: Islam
Type: BOOK - Published: 2018-01-05 - Publisher: uhud
İhyâ dört bölümden ibarettir: 1. İbâdât 2. Âdât 3. Mühlikât 4. Münciyât Her bölümde on kitap bulunmaktadır ve İhyanın tamamı kırk kitaptan teşekkül etmiştir. Şâı ânî el-Münen adlı eserinde Ebû Hasen Şâzelî'den şöyle ri­vayet eder: 'İhyâ insana ilim, ruh gıdası ve nur verir', Subkî de şöyle der: 'Müslümanların itina ile okuyacağı ve halk tabakasının hidâyeti için yayabileceği bir eser varsa o da İhyadır'.
Das Elixier der Glückseligkeit
Language: de
Pages: 224
Authors: Al-Ghasâli
Categories: Islam
Type: BOOK - Published: 2016-02 - Publisher:
Books about Das Elixier der Glückseligkeit
Türk sağı sözlüğü
Language: tr
Pages: 704
Authors: Hüdavendigar Onur
Categories: Politicians
Type: BOOK - Published: 2004 - Publisher:
Turkey; politics and government (right and left); history; Encyclopedias.
Evvele Yolculuk
Language: tr
Pages: 208
Authors: Mahmud Erol Kılıç
Categories: Juvenile Fiction
Type: BOOK - Published: 2008-10-31 - Publisher: Sufi
Hikmetin dili, sembol ve sükuttur lakin “aşk söyletir/dert ağlatır” sırrından hareketle, Muhammedî nurun çeşitli düzeylerdeki tecellilerinden söz açan böylesi bir konuşmanın ülkemizin nadide bilgin ve araştırmacılarından Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç’la yapılması kaçınılmazdı. İrfan düşünce tarihinin en yetkin araştırmacılarından Kılıç’la özellikle Mağripli büyük bilge Muhyiddin İbnü’l-Arabî’yi eksene alarak ve sufilik düşüncesi merkezinde felsefe, edebiyat, sanat, politika konuştuk. İlahî aşkın sırlarından, Efendimiz’in (sav) hakikatinden, hermetik bilgelikten, kadim Yunan’daki “sophia”dan, nazarî tasavvufun tarihinden, Şeyh-i Ekber’in zengin dünyasından, Kur’an’ın tevil ve tefsirine ilişkin yöntemlerden ve sırlardan söz ettiğimiz bu sohbette Kılıç, tasavvufun bütün semavî öğretilerin bâtınî boyutu olduğunu söylerken, irfan ve hikmet gelenekleri arasındaki farkı da vurgulamayı ihmal etmiyor.
Prizma-7
Language: tr
Pages:
Authors: M. Fethullah Gülen
Categories: Religion
Type: BOOK - Published: 2016-01-22 - Publisher: Blue Dome Press, Inc
“Ehl-i hidayet, bir vazife olarak inandığı, bulduğu, bildiği, tattığı, dolduğu, doyduğu ve onunla olgunlaştığı hakikatleri başkalarına ulaştırmalı ve onları da kurtarmalıdır. Bu, evvelâ insanî ve vicdanî bir borçtur. Bilen insan, mahiyetinde ve vicdanında Hakk’ın bir ihsanı olarak bulunan bu hakikati, bilmeyenlere anlatmalı ve Allah’a giden yolları onlara da açıp göstermelidir.”
Adalet Devleti
Language: tr
Pages: 600
Authors: R. İhsan Eliaçık
Categories: Social Science
Type: BOOK - Published: 2015-03-23 - Publisher: İnşa Yayınları
Tarih boyunca din-devlet düşüncesi ve yeni devlet anlayışı. Siyasi düşünce tarihinin derinliklerinde uzun bir yolculuk... Yeryüzüne uygarlıklar yaratan insanoğlunun kökeni nedir? Bu dünyaya nereden gelmiştir? İlk nerede görünmüştür? Niçin ve nasıl yeryüzüne dağılmıştır? Irklar ve milletler nasıl oluşmuştur? İnsanlık tarih yazmaya nerelerde başlamıştır? İnsanlar ilk olarak hangi dağların, akarsuların, vadilerin, ırmakların kenarlarında toplanmaya başlamışlardır? İlk devletler nerede kurulmuştur? Kurulan devletler varlık gerekçelerini neye dayandırmışlardır? Din ile devlet elele vermeye ne zaman başlamıştır? İlk büyük tanrı-devletler hangileridir? Doğudan ve batıdan dünya tarihinin akışını değiştiren peygamberler, filozoflar ve büyük düşünürler kimlerdir? Nerelerden çıkmışlardır? Ne yapmışlar, ne söylemişlerdir? İslam tarihinde Şii İmamet Mitolojisinin ve Sunni Saltanat İdeolojisinin mimarları kimlerdir? İslam dünyasının ürettiği yegane siyasi felsefe neden bu ikisi olmuştur? Bunların aşmak için yeni bir anlayış nasıl inşa edilebilir? Bu yeni anlayışın temel parametreleri neler olmalıdır? Hıristiyanlıktaki din adamları sınıfının iktarını öngören tanrı devleti anlayışı İslamda var mıdır? Yoksa İslam laikliği mi öngörmektedir? İslam, bu ikisinin dışında bir şey söylemekte midir? Kendinden önce insanlıkta doğru namına ne kalmışsa sürdüren Kuranın, bir devlet görüşü var mıdır?
Der Erretter aus dem Irrtum
Language: de
Pages:
Authors: Abu-Hamid al-Ghazali
Categories: History
Type: BOOK - Published: - Publisher: Рипол Классик
Books about Der Erretter aus dem Irrtum